Bioplastové ortézy

Nová generácia bioplastových degradovateľných ortopedických pomôcok ponúka množstvo výhod nielen pacientom, no zároveň je aj šetrná k životnému prostrediu.

Naše bioplastové ortopedické pomôcky sa odlišujú práve pohodlím, ktoré pacientovi zaručujú. Pacient sa už viac nemusí obťažovať nepohodlnými, ťažkými fixačnými ortopedickými pomôckami, ktoré ho obmedzujú vo vykonávaní základných ľudských potrieb a každodenných činností. Bioplastové ortézy sú oproti ostatným plastovým ortézam ľahšie, vzdušnejšie, no zároveň výborne fixačné a pevné. Zväčšené otvory na ortéze zabezpečujú oveľa väčšiu vzdušnosť, a teda chránia pokožku tela pred rôznymi zapareniami a ekzémami. Materiál je úplne vode odolný, preto nie je nutné ortézu snímať ani pri umývaní či kúpaní. Veľkým plusom bioplastových ortéz je taktiež ich samotný dizajn, ktorý je štýlovejší než u bežných ortopedických pomôcok, pacient má na výber z 10 rôznych farebných prevedení.

Z hľadiska poskytovania bioplastovej ortézy pacientovi je jej výhodou rýchla, jednoduchá a hlavne bezodpadová aplikácia, vzhľadom na to, že bioplastové platne sú predpripravené na finálnu modeláciu za prítomnosti tepla, bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho obrusovania či zastrihávania. Zabezpečenie úplného komfortu a maximálnej účinnosti ortézy pre pacienta je doplnené individuálnym prístupom v oblasti zamerania atypických mier, promptnej výroby platní individuálnych rozmerov, či prípadnými úpravami samotných ortéz (opakovateľné tvarovanie).

Výhody BIOPLASTICKÉHO MATERIÁLU:

Samotný bioplastický materiál je vyrábaný procesmi fermentácie z prírodných zdrojov, zo zmesí kukuričného škrobu a cukrovej trstiny. Je biodegradovateľný, čo znamená, že je schopný biologického rozkladu na organický materiál vplyvom vonkajšieho prostredia a mikroorganizmov. Použitá a opotrebovaná plastová ortéza už teda nikdy nemusí zaberať miesto v domácnosti alebo skončiť pohodená niekde na skládke odpadu. Naše bioplastové ortézy je možné buď jednoducho vyhodiť do triedeného odpadu určeného pre bioplasty alebo ich efektívne spracovať po ich odovzdaní do jedného zo zberných miest, a to hneď dvoma spôsobmi: buď recykláciou (materiál sa spracuje a bude z neho vyrobená nová ortéza) alebo kompostovaním (materiál sa rozloží na biomasu v priemyselnom komposte, doba rozkladu 2-12 mesiacov).